Sodo sraigė

(Helix Aspersa) yra pilvakojų (Gastropoda) klasės moliuskas ir viena iš labiausiai žinomų rūšių pasaulyje. Jos yra labiausiai paplitusios iš sausumos moliuskų.

Šios sraigės yra hermafroditės, nes jose yra vyriškų ir moteriškų reprodukcinių organų, todėl gali gaminti abiejų lyčių reprodukcines ląsteles. Helix aspersa Maxima – ūkininkavimo sraigė yra Helicidae šeimos atstovas. Tai žinoma kaip Afrikos sraigė arba didelė pilka sraigė – Gros-Gris. Suaugusi Helix Maxima sraigė sveria 15-40 gramų ir padeda  120-180 kiaušinių.

Tiek Helix Aspersa Maxima, tiek ir Helix Aspersa Müller veislės turi neginčijamą maistinę naudą. Jų mėsoje yra daug baltymų, magnio, kalcio, vario, cinko ir jodo. Taip pat jos išskiria didelį kiekį sekreto, kuriame yra glikolio rūgšties, kolageno, vitaminų, natūralių antibiotikų, elastino ir alantoino. Šis natūralių ingredientų mišinys yra puikus odos ligų gydymui. Sraigių sekretas yra tinkamas gaminti odos kosmetiką, vaistus nuo astmos ir tuberkuliozės. Vidutiniškas Lietuvos klimatas yra ypač palankus šiai rūšiai auginti ir dėl sraigių puikaus skonio vis dažniau atsiranda ant mūsų stalų. Didėjanti sraigių paklausa, ypač Europoje, sukūrė rinkos sąlygas, kurios garantuotų pagaminamos produkcijos pardavimų kiekį. Daugiausiai rinkoje, t.y. daugiau nei 80%, suvartojamos sraigės yra „Helix Aspersa”. Dėl savo puikios mėsos ir gleivių kokybės jos yra gerai žinomos ir labai vertinamos gastronomijoje.